Klub Hodowców Białogłówki Gumbińskiej w Gdańsku
W dniu 04.04.2009r. został powołany przy Trójmiejskim Związku Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu, Ptaków Ozdobnych, Królików i Drobnych Zwierząt Klub Hodowców Białogłówki Gumbińskiej w Gdańsku.
Klub powstał z inicjatywy kolegi Mariana Zacharczuka wraz z pomocą kolegów Krzysztofa Kassina, Romana Brząkowskiego, Alfonsa Labudy i Sławomira Wróbla.
Zarząd Klubu:
- Przewodniczący: Zacharczuk Marian 0-501-936-678
- Viceprzewodniczący: Labuda Alfons 0-605- 04-980
- Sekretarz: Kassin Krzysztof 0-517-193-068.
Sąd koleżeński:
- Przewodniczący: Brząkowski Roman
- Viceprzewodniczący: Jankowski Jan
- Sekretarz: Wróbel Sławomir
Nadzór Hodowlany:
- Szawiel Jerzy
Adres strony internetowej :
Kolegium Sędziów PZHGRiDI opracowało
REGULAMIN LOTÓW KONKURSOWYCH GOŁEBI RAS WYSOKOLOTNYCH.
Wszelkie uwagi i zapytania można kierować do kol. Janusza Raka tel.602 274 792
e-mail
Regulamin - ,
Poznański Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprasza
w dniach 14 - 15. 11.2009 na Wystawę młodych gołębi rasowych, drobiu, królików i ptaków egzotycznych. Wystawa gołębi młodych rozpoczyna obchody 120 rocznicy utworzenia Poznańskiego Związku
Regulamin wystawy: plik
Karta zgłoszenia: plik
Renice 2009 Szkolenie hodowców rasy krótkodzioby polski.
W dniu 26 września br. w Renicach odbyło się szkolenie hodowców gołębi rasy krótkodzioby polski zorganizowane przez Klub Hodowców Gołębi Polskich Ras Krótkodziobych. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 od przeglądu gołębi młodych, podczas którego ......

Relacja i foto - Tomasz Fink
Na stronie OZHDI do pobrania regulamin wystawy i karta złoszenia.
W dniu 12.09.2009 odbył się Walny Zjazd Delegatów Polskiego Zwiazku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza na którym wybrano nowe władze PZHGRiDI.
Prezesem PZHGRiDI został wybrany Jana Pajka.
Letnie spotkanie hodowców Barwnogłówki Poznańskiej w Mrzeżynie
Ustroń - Dożynki 2009

Zielonogórski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprasza na REGIONALNĄ WYSTAWĘ GOŁĘBI RASOWYCH I DROBIU OZDOBNEGO, która odbędzie się w dniach 12 - 13. 12. 2009 w Krośnie Odrzańskim w Hali Sportowo Widowiskowej ul . Puławskiego 3.
Kontakt: Jerzy Szczurowski tel. 068 325 47 09
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku organizuje w dniu 27 września 2009 LUBUSKI KIERMASZ JESIENNY, na który zaprasza hodowców gołębi. Osoby zainteresowane wystawieniem gołębi proszone są o zgłoszenie uczestnictwa u p. Jerzego Szczurowskiego tel: 068 325 47 09 w cel zarezerwowania klatek wystawowych.
Wystawa Gołębi Młodych - Kraków 2009 - relacja Władka z
Łodzi
Wystawa gołębi młodych Kraków 2009 Wystawa udana, organizator zadbał o bufet, można było zjeść i wypić kawę. Przy stoliku porozmawiać, poznać nowych kolegów.Przybyli z Łodzi , Warszawy , Częstochowy, Łowicza, Skierniewic, Gdańska i Radomia. Gołębi sporo, było na co popatrzeć szczególnie na srebrniaka. Myślę, że o lepszych walorach hodowlanych niż w zeszłym roku. Srebrniak perłowy przeciętny, nie powaliło mnie z nóg, ale kto je ma?? Wieksza częśc ptaków.....

Fragment dyskusji na forum dotyczącej zmian we wzorcu Brodawczaka polskiego:
"Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem dzisiejszą informację Klubu Brodawczaka Polskiego. Rozumiem,że klubowym herosom łatwiej jest zmienić wzorzec brodawczaka i cofnąć go do stanu sprzed lat niż podnieść poziom swoich hodowli. Bo ile w sezonie można wychować młodych z papuzim dziobem? Niewiele lub wcale. Za to te o sępim dziobie bez problemu same karmią swoje młode. I jeszcze potem można je sprzedać jako brodawczaki "klasy wystawowej". Zrozumiała staje się w tej sytuacji niechęć do obrączek klubowych. Po obrączkach można by namierzyć nazwiska producentów bubli sprzedawanych na giełdach-szacownych klubowiczów. Pytanie do zarządu klubu. Co mam zrobić z brodawczakami o papuzim dziobie?Zapewniam, że niełatwo było je zdobyć, a jeszcze trudniej jest je hodować. Wybrakować? Mam brodawczaki w różnych kolorach. Także żółto-płowe, kawowy-groch, indygo czy grafitowe. Wzorzec ich nie uznaje. Wybrakować? Chciałbym hodować brodawczaki chociaż zbliżone do wzorca. Moje do wczoraj były całkiem niezłe; dzisiaj okazuje się, że dobre to są te, które przez lata usuwałem ze stada.
Nie wiem, czy ktoś z władz klubu zagląda na to forum, ale byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na moje zapytania i wątpliwości.
Pozdrawiam" - Antoni
17.07.2009 odbyło się II-gie spotkanie integracyjne Klubu Brodawczaka Polskiego. Spotkanie odbyło się w Zajeździe ,, Galeria u Adama,, w Opinogórze w dniach 18-19 lipiec 2009r. Na spotkanie przybyło 17 członków Klubu.

W stosunku do różnorakich opracowań Klub uporządkował zapisy we wzorcu Brodawczaka polskiego głównie w rozdziale ,,Dziób,, i dodał nowe barwy.
Poprzedni zapis:
Dziób:
Krótki, mocny, tępy, bardzo szeroki u podstawy. Obie szczęki możliwie równej grubości i dobrze zwarte. Górna szczęka skierowana pionowo w dół ( ideałem jest tzw. dziób papuzi). Woskówki nosowe szerokie i silnie rozwinięte, jednak nie porowate i gąbczaste, biało przypudrowane. Na dolnej szczęce powinny obowiązkowo występować trzy brodawki (środkowa większa i dwie boczne mniejsze), koloru szaro cielistego biało przypudrowane.
Rodzaje kolorów:
Jednolity niebieski z pasami, czarny, czerwony, żółty, kawowy, biały.
Niebiesko grochowy i kawowo-płowy z pasami.
Nowy zapis:
Dziób:
Krótki, mocny, tępy, bardzo szeroki u podstawy. Obie szczęki możliwie równej grubości i dobrze ze sobą zwarte. Górna szczęka stanowi przedłużenie stromo ukośnie opadającej lini czoła ( ideałem jest tzw. Sępi dziób ). Brodawki nosowe szerokie i silnie rozwinięte, jednak nie porowate i gąbczaste, w środku rozdzielone, biało przypudrowane. U gołębi starszych na dolnej szczęce powinny obowiązkowo występować trzy brodawki, środkowa większa i dwie boczne mniejsze- umieszczone blisko kącików ust., koloru szaro-cielistego, biało przypudrowane.
Rodzaje kolorów:
Jednolity niebieski z pasami, czarny, czerwony, żółty, kawowy, biały, czerwono płowy. Niebiesko grochowy i kawowo-płowy z pasami. Niebiesko płowy z pasami.
Propozycja nowego (kliknij)w całości.
Komunikat Zarządu PZHGRiDI
Informujemy kolegów hodowców, że w dniu 24,02,2009 r Polski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza został zaproszony do udziału w 58 Niemieckim Pokazie Gołębi od dnia 04 do 06. 12. 2009 roku na terenie Targów Lipskich w Lipsku.
Zaproszenie wystosowało Lipskie Stowarzyszenie Hodowców Drobiu Rasowego 1869 e.V.
Z ramienia Zarządu Głównego Koordynatorem ds. związanych z w/w wystawą jest kolega Borawski Zdzisław 05-822 Milanówek ul. Żabie Oczko 6. tel. 0-22 758 31 92.
Wszystkich kolegów zainteresowanych wystawą prosimy o kontakt z kolegą Borawskim
Zarząd PZHGR i DI
Europejska Wystawa gołębi, kur, królików oraz egzotyki - Nitra 2009 SŁOWACJA
Zarząd PZHGR i DI informuje, że Europejska Wystawa gołębi, kur, królików oraz egzotyki, odbędzie się w dniach 20-22 listopada 2009 roku w Nitrze na Słowacji.
Koszty uczestnictwa to:
24 euro - wpisowe (w tej kwocie mieści się koszt katalogu) jaki otrzyma wystawca
12 euro - opłata za 1 oczko wystawowe.
W wystawie mogą brać udział zwierzęta nie starsze jak 5 letnie. ( rocznik 2004 i mlodsze)
Wystawione zwierzęta i ich hodowcy mogą otrzymac tytuły: .......
Na portalu została zainstalowana nowa wersja FORUM. Wszystkie wpisy z poprzedniego forum zostały przekonwertowane do nowego. Wchodząc na forum należy ponownie się ZALOGOWAĆ.
Szukasz właściciela znalezionego gołębia pocztowego to skorzystaj z wpisując numer odziału, który znajduje się na obrączce.
Strony:
,
,
,
,
,
,
,
|