Translator GOOGLE    angielski  niemiecki  rosyjski   litewski   czeski   słowacki  
Rozmiar: 6614 bajtów
 GOŁĘBIE RASOWE - PORTAL  HODOWCÓW  i  MIŁOŚNIKÓW   GOŁĘBI Forum Foto - album @ e-mail
Rozmiar: 719 bajtów  AKTUALNOŚCI

Rozmiar: 719 bajtów  HODOWCY
      Adresy /wg grup/
      Galerie hodowców
      Poradnik hodowcy
      Spotkania hodowców

Rozmiar: 719 bajtów  GOŁĘBIE
      Wzorce
      Zdjęcia /wg ras/
      Polskie rasy
      Nowe rasy
      Ginące rasy
      Giełdy lokalne
      Literatura

Rozmiar: 719 bajtów  WYSTAWY
      Relacje z wystaw
      Terminy wystaw
      Regulaminy

Rozmiar: 719 bajtów  GOŁĘBNIKI
      Ogrodowy
      Komorowy
      Budkowy
      Wyposażenie

Rozmiar: 719 bajtów  ZWIĄZKI  HODOWCÓW
      Wykaz oddziałów PZHGRiDI

Rozmiar: 719 bajtów  LINKI
      Ciekawe strony dotyczące
      hodowli gołębi
Aktualności, komunikaty - archiwum
31.07.2010 Ukazał się 4 numer biuletynu OZHDI Bielsko - Biała.

Rozmiar: 21550 bajtówPrzy Szczecińskim Związku HGRiDO został powołany Zachodniopomorski Klub Hodowców Gołębi Krótkodziobych "LWOWIAK". Więcej informacji na stronie klubu
Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów26.06.2010r. odbyło się Walne Zebranie Członków Poznańskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego na którym zostało przyjęte sprawozdanie Zarządu z działalności za okres od 1.06.2009r. do 31.05.2010r. oraz sprawozdanie finansowe za okres od 01.01.2009 do 31.05.2010 .
Walne Zebranie członków uchyliło orzeczenie Sądu Koleżeńskiego przy PZHGRiDI o zawieszeniu w prawach członka Poznańskiego Związku kol. Wojciecha Spychały, oraz odwołało Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego ze składu Sądu Koleżeńskiego przy PZHGRiDO.
Walne Zebranie Członków przyjęło wniosek kol. Krzysztofa Kanickiego, o uprzywilejowaniu na wystawach organizowanych przez Poznański Związek HGRiDO Barwnogłówki Poznańskiej - jako gołębia wyhodowanego przez poznańskich hodowców.
Została przegłosowana propozycja Prezesa Poznańskiego Związku HGRiDO, że ulga w odpłatności "klatkowe" za każdą wystawioną Barwnogłówkę Poznańską na wystawach organizowanych przez nasz Związek będzie wynosiła 25% kwoty ustalonej w regulaminie wystaw.6 czerwca 2010 roku Rawickie Stowarzyszenie Hodowców GRDOiDI zorganizowało spotkanie integracyjne hodowców w Dębnie koło Rawicza. Spotkanie odbyło się na terenie stadniny koni nad jeziorem położonym w głębi lasu. W spotkaniu uczestniczyli hodowcy z zaprzyjaźnionych związków i klubów, którzy....cd

Rozmiar: 8773 bajtów Rozmiar: 8773 bajtów Rozmiar: 8773 bajtówZaproszenie

Dla wszystkich Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny w całej Europie
Szanowni Koledzy Hodowcy Gdańskich z całej Europy

IV Europejska Wystawa gołębi Gdański Wysokolotny odbędzie się w Polsce w dniach 08-09 styczeń 2011 r. w mieście Szczecinie (4 Europameisterschaft)
równolegle z
XVII Zachodniopomorską Wystawą Gołębi Rasowych, Drobiu, Ptactwa Egzotycznego i Królików Pomerania 2011

Rozmiar: 6483 bajtów

Zachodniopomorski Klub Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny (Z.K.H.G.G.W.) zaprasza wszystkich Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny do wzięcia udziału w tej prestiżowej wystawie, która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Będzie ona zorganizowana pod patronatem Zjednoczonego Europejskiego Klubu Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny, Danziger Europa - Vereinigung (DEV), przy dużym wsparciu Szczecińskiego Związku Hodowcow Gołębi Rasowych i Pomorskiego Klubu Hodowców Sokoła Gdańskiego, a także przy pomocy Euroregionu Pomerania. Szczeciński Związek ma doświadczenie w organizacji dobrych wystaw, więc możemy założyć, że będzie to udana impreza. Wszystkim uczestnikom postaramy się uprzyjemnić czas tak, aby mile wspominali pobyt na naszej wystawie w Szczecinie. Ponadto będzie zorganizowana sprzedaż nadwyżek hodowlanych.
Dodatkowych informacji udziela Prezes Zachodniopomorskiego Klubu
Czesław Walczak, tel.: 602 259 622
Nowe władze w Okręgowym Związku Hodowców Drobnego Inwentarza w Bielsku - Białej Więcej na stonie OZHDI
Ukazał się 3 numer biuletynu OZHDI Bielsko - Biała.

Rozmiar: 21550 bajtówZamojskie Stowarzyszenie Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprasza na Wystawę Gołębi Rasowych i Konkurs Gołębia Zamojskiego 3-4 lipca 2010r. w Sitnie podczas XIV Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych
Serdecznie zapraszamy - Edward WasilMapka dojazdowa dla osób wybierających się na spotkanie integracyjne organizowane przez RAWICKIE STOWARZYSZENIE HODOWCÓW GOŁĘBI RASOWYCH, DROBIU OZDOBNEGO i DROBNEGO INWENTARZAW dniach 10-11 maja 2010 Międzynarodowy Klub Garłacza Górnośląskiego Koroniastego zorganizował spotkanie połączone ze szkoleniem. Do miejscowości Ohorn w Niemczech przyjechało kilkadziesiąt osób sympatyków garłacza z Niemiec i Polski. Strone Polską reprezentowali Jacek Guderski, Krzysztof Kanicki, Waldemar Kosicki, Paweł Lis, Michał Popke i Sławomir Ratajczak. Szkolenie prowadził Matthias Beutel, oraz Hartnut Szhulz, tłumaczyła Krystyna Beutel. Na wstępie zaprezentowano historie klubu, później zostały omówione pozycje na karcie ocen wzorowanej na polskiej, następnie na przykładzie zdjęć zostały omówione wady i zalety gołębi prezentowanych na wystawach w minionym sezonie . Spotkanie urozmaiciła wycieczka konna po okolicy całość zakończył pokaz gołębi młodych połączony z oceną i omówieniem zalet i wad pokazanych garłaczy. Na zakończenie chcielibyśmy podziękować kolegom z Niemiec za zorganizowanie szkolenia w sympatycznej atmosferze.
Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów
Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów
Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtów Rozmiar: 4634 bajtówNowa strona RAWICKIEGO STOWARZYSZENIA HODOWCÓW GOŁĘBI RASOWYCH, DROBIU OZDOBNEGO i DROBNEGO INWENTARZA

Rozmiar: 25922 bajtówFOTOGIEŁDA działa. Aby umieścić ogłoszenie należy ponownie się zarejestrować . Jeżeli pojawią się problemy z rejestracją lub logowaniem po zarejestrowaniu to należy usunąć pliki COOKIE zgodnie z podpowiedzią w zakładce "pomoc".


Nowa strona Szczecińskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego

Rozmiar: 13505 bajtówDnia 14.03.2010r. w Borku Wielkim (województwo podkarpackie) odbyło się spotkanie hodowców i miłośników gołębi rasy Listonosz Polski zrzeszonych w Podkarpackim Towarzystwie Hodowców Gołębi Rasowych Drobiu i Ptaków Ozdobnych w Rzeszowie. Na spotkaniu została zawiązana Sekcja Hodowców Listonosza Polskiego przy PTHGRDiPO w Rzeszowie.
Kontakt: Forum sekcji: http://www.listonoszpolski.aaf.pl/index.php
Mateusz Kiebała tel. 512 094 277 email: mkiebala@wp.pl


Prosimy o kontakt w sprawie gołębi
Komenda Policji w Człuchowie prosi o zgłaszanie się osób, których gołębie pocztowe nie powróciły z lotów. 47-letni mieszkaniec Koczały od kilku lat wyłapywał obce gołębie. Ich lotki sklejał taśmą klejącą, żeby nie odleciały do swoich właścicieli. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
c.d. komunikatu na stronie Komendy Głównej Policji.

Relazja z pokazu Gołębi Wysokolotnych - Nowa Sarzyna 21.02.2010


Rozmiar: 5160 bajtówW dniach 27 - 28 luty 2010 roku w Rawiczu odbyła się Pierwsza Rawicka Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Drobnego Inwentarza. Organizatorem wystawy było najmłodsze stowarzyszenie należące do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Rawickie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza w Rawiczu. Organizatorzy dobrze wywiązali się z postawionego sobie wyzwania przy wsparciu władz samorządowych Rawicza i gmin ościennych. Dużej pomocy udzielił Zielonogórski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego , który wypożyczył organizatorom klatki wystawowe. W wystawie uczestniczyło 70 wystawców, którzy zaprezentowali 83 rasy gołębi, 9 ras drobiu ozdobnego i 24 rasy królików. Uczestnicy wystawy otrzymali bon żywieniowy na każdy dzień trwania wystawy. Zakończenie wystawy odbyło się w przytulnej kawiarni w towarzystwie władz samorządowych, sponsorów i uczestników wystawy, gdzie wręczono uczestnikom nagrody i ugoszczono smacznym obiadem.

Rozmiar: 8698 bajtów Rozmiar: 8698 bajtów Rozmiar: 8698 bajtówNa stronie Okręgowego Związeku Hodowców Drobnego Inwentarza Sekcja Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Bielsku - Białej ukazał się 2 numer biuletynu.

Rozmiar: 19007 bajtówStrony: 1, 2, 3, 4, 5, 6 7, 8, 9 10
golebie ozdobne,  gołębie rasowe,  gołębnik,  hodowcy gołębi         *** 1999 - 2013 Jerzy Bogacz ***        Portal opracowano przy współprcy z Maciejem Kolińskim