Translator GOOGLE    angielski  niemiecki  rosyjski   litewski   czeski   słowacki  
Rozmiar: 6614 bajtów
 GOŁĘBIE RASOWE - PORTAL  HODOWCÓW  i  MIŁOŚNIKÓW   GOŁĘBI Forum Foto - album @ e-mail
Rozmiar: 719 bajtów  AKTUALNOŚCI

Rozmiar: 719 bajtów  HODOWCY
      Adresy /wg grup/
      Galerie hodowców
      Poradnik hodowcy
      Spotkania hodowców

Rozmiar: 719 bajtów  GOŁĘBIE
      Wzorce
      Zdjęcia /wg ras/
      Polskie rasy
      Nowe rasy
      Ginące rasy
      Giełdy lokalne
      Literatura

Rozmiar: 719 bajtów  WYSTAWY
      Relacje z wystaw
      Terminy wystaw
      Regulaminy

Rozmiar: 719 bajtów  GOŁĘBNIKI
      Ogrodowy
      Komorowy
      Budkowy
      Wyposażenie

Rozmiar: 719 bajtów  ZWIĄZKI  HODOWCÓW
      Wykaz oddziałów PZHGRiDI

Rozmiar: 719 bajtów  LINKI
      Ciekawe strony dotyczące
      hodowli gołębi
Aktualności, komunikaty - archiwum
Proponujemy hodowcom i miłośnikom rasy Krymka Polska przystąpienie do
Klubu Hodowców Krymki Polskiej.

Rozmiar: 31772 bajtów     Rozmiar: 28745 bajtów

Tę jedną z najstarszych polskich ras, jak wynika z licznych obserwacji, reprezentują na wystawach w różnych regionach kraju, znacznie odbiegające od wzorca gołębie. Celem Klubu będzie doskonalenie, ujednolicenie interpretacji wzorca rasy, podniesienie jakości hodowli a także promocja gołębia bardzo popularnego, z bogatą tradycją hodowlaną w Polsce. Cel ten zamierzamy osiągnąć poprzez wymianę doświadczeń związanych z rozrodem, selekcją oraz codziennymi problemami hodowców. Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy pod następującymi numerami telefonów: 601 646 788, 695 618 481.Rozmiar: 49544 bajtów


Poznański Związek HGRiDO zaprasza na Regionalną Wystawę Gołębi Rasowych Drobiu Ozdobnego, Królików i Ptaków Egzotycznych, która odbędzie się w dniach 5 - 6 luty 2011 w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali nr 2. W hali nr 1 zostanie zorganizowan giełda nadwyżek hodowlanych.
Regulamin plik pdf, Regulamin plik word,
Zgłoszenie plik pdf, Zgłoszenie plik word.Zarząd Środkowopomorskiego Związku Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Koszalinie informuje, że w dniu 17.10.2010r. odbył się Walny Zjazd Delegatów Ś.Z.H.G.R.I.D. na krórym wybrano nowe wladze Zwiazku w składzie:
Prezes - Marian Jarząbek
Viceprezes d/s Hodowlanych - Bogdan Szmidt
Viceprezes d/s Gospodarczych - Mieczysław Mitura
Sekretarz - Andrzej Święcicki
Skarbnik - Adam Radliński
Członek - Adam Fabisiak
Członek - Andrzej Polewacz
Członek - Ireneusz RogowskiSprzedm gołębnik z działką - Jaryszki koło POZNANIA.

Rozmiar: 19984 bajtówW dniach 6 -7 listopada 2010r. w Garwolinie, odbyła się I Wystawa Gołębi Rasowych. 44 hodowców wystawiło 669 sztuk gołębi w 50 rasach. Na wystawę wybrano halę sportową w centrum miasta, co sprawiło, że wystawę odwiedzili liczni mieszkańcy jak i przedstawiciele władz administracyjnych. Jak na pierwszą tego typu wystawę w tym mieście to tę wystawę można uznać za udaną. Relacje nadesłał Zdzisław Jakubanis.

Rozmiar: 8662 bajtów     Rozmiar: 8662 bajtówW dniach 6 - 7 listopada 2010 roku Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Koszalinie zorganizował w miejscowości OBJAZDA Wystawę Gołębi Młodych z rocznika 2009 i 2010. W wystawie uczestniczyło 37 hodowców, którzy wystawili 919 gołębi i 9 sztuk drobiu. Wśród wystawionych gołębi dominowały: Pocztowy Standard 61 stuk, Zamojski 54 sztuki, Motyl Warszawski 34 sztuki, Listonosz Polski 27sztuk, Brodawczak Polski 28 sztuk.

Rozmiar: 7515 bajtów        Rozmiar: 7515 bajtów        30.11.2010. Zainstalowano nowy skrypt czata.Rozmiar: 4449 bajtów Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas na zawsze długoletni członek Prezes Łódzkiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego: Michał Stasiak.
Był wielkim miłośnikiem przyrody, a przede wszystkim dobrym kolegą, który nieustannie służył swoją pomocą. Wspaniały przyjaciel, skromny człowiek na którego można było liczyć.

Cześć Jego pamięci!
Zarząd i Członkowie Ł.Z.H.G.R i D.O. Łódź.


Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i 41 Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych
11 - 12 grudnia 2010r.
kliknij na zdjęcie aby dowiedzieć się więcej.

Rozmiar: 11124 bajtów     Rozmiar: 11124 bajtów6 numer Biuletynu OZHDI w Bielsku-Białej, a w nim:
Karol Jasienica - Lucerneńskie złotopierśne
Andrzej Liwczak - Loty konkursowe gołębi wysokolotnych
Aleksandra i Tomasz Klimczakowie - Profilaktyka, czyli jak skutecznie zapobiegać chorobom zakaźnym gołębi
Stanisław Roszkowski - Wzorce rasowe drobiu ozdobnego
Wzorzec mewki staroorientalnej ....cdW Kozach k. Bielska-Białej w dniach 13.11 - 14.11. 2010 r. odbyła się XVIII Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Organizatorem wystawy był Okręgowy Związek Hodowców Drobnego Inwentarza w Bielsku-Białej - Sekcja Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, oddz. nr 48. Na wystawie 44 hodowców zaprezentowało swój dorobek hodowlany - 605 gołębi w 54 rasach oraz drób ozdobny - 70 szt. w wielu rasach i różnych odmianach kolorów. Podczas wystawy został przeprowadzony już po raz czwarty Konkurs Garłacza Górnośląskiego Koroniastego, do którego zostali zaproszeni hodowcy nie tylko ze Śląska, ale.....cd

Rozmiar: 7905 bajtów   Rozmiar: 7905 bajtów   Rozmiar: 7905 bajtów4 Europejska Wystawa Gołębi Gdański Wysokolotny odbędzie się w Szczecinie
w dniach 08 - 09 stycznia 2011r.(4 Europameisterschaft)


Rozmiar: 8539 bajtów      Rozmiar: 8921 bajtów

Szanowni koledzy Hodowcy gołębi Gdanskich Wysokolotnych: Zachodniopomorski Klub Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny i Szczeciński Związek Hodowców Gołębi Rasowych i D.O. zapraszją wszystkich Hodowców do wzięcia udziału w tej prestiżowej wystawie, która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Wystawa ta została oficjalnie wpisana w kalendarz wystaw Europejskiego Związku (E.E.). Będzie ona zorganizowana przy ....cd
Regulamin wystawy na stronie "terminy wystaw""W dniach 5 - 7 listopada w Lublinie odbyła się VIII Lubelska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, zorganizowana w ramach Ornitologicznych Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Gołębie wystawiali członkowie Lubelskiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza. 12 hodowców wystawiło 200 sztuk gołębi w 26 rasach. Niektórzy hodowcy gołębi wystawiali również drób ozdobny. Wystawa była zlokalizowana na holach Centrum Handlowego "Gala" w Lublinie, w doskonałych warunkach dla ptaków jak i dla zwiedzających. Wstęp na wystawę był wolny dla wszystkich chętnych. - Zdzisław Jakubanis.

Rozmiar: 8533 bajtów     Rozmiar: 8533 bajtówKilka zdjęć z WYSTAWY MŁODYCH GOŁĘBI RASOWYCH w Poznaniu
kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii.

Rozmiar: 30559 bajtów


KATALOGW dniach 6 - 7 listopada 2010r w Rawiczu odbyła się Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików zorganizowana przez Rawickie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych , Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza. W wystawie uczestniczyli hodowcy z : Zielonogórskiego ZHGRiDO, Poznańskiego ZHGRiDO, Klubu Hodowców Barwnogłówki Poznańskiej, Klubu Hodowców Królików z Pępowa, Klubu Gołębi z Borka Wielkopolskiego oraz gospodarze wystawy Rawickie SHGRDOiDI. Oprócz tradycyjnej wystawy organizatorzy zorganizowali turniej międzyzwiązkowy w którym uczestniczyło po 8 wystawców z każdego związku i stowarzyszenia, którzy wystawili po 10 gołębi. Łącznie w wystawie uczestniczyło 64 wystawców, którzy zaprezentowali 469 gołębi, 65 królików i 21 kur. Najlepszą kolekcję wystawił....cd

Rozmiar: 7498 bajtów    Rozmiar: 7498 bajtów    Rozmiar: 7498 bajtówRozmiar: 6215 bajtów


Pod patronatem ZZHGRiDO w Zielonej Górze odbył się Przegląd Gołębi Młodych Rasy Niemiecki Wystawowy. Więcej na stronie Zielonogórskiego ZwiazkuPoznański ZHGRiDO zaprasza na Wystawę Gołębi Młodych w dniach 13 i 14 listopada 2010, która odbędzie się w hali nr 2 na terenie MTP w Poznaniu. Na piętrze hali nr 2 będzie zorganizowana giełda nadwyżek hodowlanych.
Wejście i wjazd na teren wystawy od ul. Głogowskiej.
Wrzesień 2010 ukazał się 5 numer Biuletynu OZHDI w Bielsku-Białej, a w nim:
Andrzej Liwczak, Z życia Sekcji Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego
Karol Jasienica, Murzyn szmalkaldzki
Karol Jasienica, Koniec sezonu lęgowego
Aleksandra i Tomasz Klimczakowie, Choroby wirusowe gołębi
Wzorzec: Lucerneńskie jednobarwny
Wzorzec: Holenderski listonosz wystawowyZarząd Szczecińskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego Składa Najserdeczniejsze Życzenia i Owocnej Pracy Nowemu Zarządowi Poznańskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Szczególne pozdrowienia dla nowo wybranego Prezesa - Wojciecha Spychały.
Osoby bardzo zaangażowanej w dobre porozumienie pomiędzy związkami w całym kraju. Hodowcy zrzeszeni w Szczecińskim Związku liczą na powrót do współpracy, w całym regionie zachodnim dla dobra naszych związków i wkładzie regionu zachodniego do budowy i współpracy w organizację, jaką jest Polski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Prezes Szczecińskiego Związku wręczając w dniu 27 marca 2010r globus ze "złotym piórem", uczcił 120 lecie hodowców poznańskich. Globus symbolizuje dobrą współpracę pomiędzy naszymi związkami, jaka mimo odległości trwała przed wielu laty, a "złote pióro" ma zachęcać do dobrego porozumienia i zapisać się złotą czcionką w naszych związkowych historiach.
Za Zarząd S.Z.H.G.R.i D.O.
Prezes Zarządu
Adam WegnerW dniu 21.08.2010r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Poznańskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego na którym Zarząd wybrany w dniu 31 maja 2009r. podał się do dymisji. Uczestnicy Walnego Zebrania wybrali nowe władze Poznańskiego Związku w składzie:
Wojciech Spychała - prezes
Zdzisław Gogolewski - wiceprezes do spraw organizacyjnych
Wojciech Turski - wiceprezes do spraw hodowlanych
Zbigniew Dorynek - sekretarz
Henryk Sobczyński - skarbnik
Waldemar Kosicki - członek Zarządu ds. kontaktów, przewodniczący Kolegium Sędziów przy Poznańskim ZHGRIDO
Andrzej Kamiński - członek Zarządu ds. gospodarczych
Leszek Borysiak - członek ZarząduPortal Zielonogórskiego
Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego


Rozmiar: 26151 bajtówRENICE 4 września 2010r.
Zachodniopomorski Klub Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny przy współpracy ze Szczecińskim Z.H.G.R.i D.O.zaprasza hodowców i sympatyków na 11 Miendzynarodową Giełdę Gołębi,Drobiu Ozdobnego i Królików RENICE 2010, która odbędzie się 4 września 2010
Giełda odbędzie się w Renicach przy zajeździe WIKING Który znajduje się na trasie Szczecin - Gorzów Wielkopolski. Giełda otwarta w godz.7,00 - 13,00. Informacji udzielają Czesław Walczak tel.602 259 662 i Andrzej Dykiert tel.603 877 479
Po zakończeniu giełdy odbędzie śię zebranie Zachodniopomorskiego Klubu na ktore zaprasza zarząd klubu wszystkich członków klubu oraz hodowców i sympatyków zinteresowanych tą rasą.Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6 7, 8, 9 10
golebie ozdobne,  gołębie rasowe,  gołębnik,  hodowcy gołębi         *** 1999 - 2013 Jerzy Bogacz ***        Portal opracowano przy współprcy z Maciejem Kolińskim