Translator GOOGLE    angielski  niemiecki  rosyjski   litewski   czeski   słowacki  
Rozmiar: 6614 bajtów
 GOŁĘBIE RASOWE - PORTAL  HODOWCÓW  i  MIŁOŚNIKÓW   GOŁĘBI Forum Foto - album Fotogiełda @ e-mail
Rozmiar: 719 bajtów  AKTUALNOŚCI

Rozmiar: 719 bajtów  HODOWCY
      Adresy /wg grup/
      Galerie hodowców
      Poradnik hodowcy
      Spotkania hodowców

Rozmiar: 719 bajtów  GOŁĘBIE
      Wzorce
      Zdjęcia /wg ras/
      Polskie rasy
      Nowe rasy
      Ginące rasy
      Giełdy lokalne
      Literatura

Rozmiar: 719 bajtów  WYSTAWY
      Relacje z wystaw
      Terminy wystaw
      Regulaminy

Rozmiar: 719 bajtów  GOŁĘBNIKI
      Ogrodowy
      Komorowy
      Budkowy
      Wyposażenie

Rozmiar: 719 bajtów  ZWIĄZKI  HODOWCÓW
      Wykaz oddziałów PZHGRiDI

Rozmiar: 719 bajtów  LINKI
      Ciekawe strony dotyczące
      hodowli gołębiLiteratura
opracowanie - Maciej Koliński, Jerzy Bogacz

Rozmiar: 27438 bajtów

Książka napisana przez E.A.Terleckiego. Ciekawa, bo stara. Niestety nie zawiera kluczowych informacji o wszystkich rasach polskich z okresu w którym powstała i przed nim. Jest w niej jednak wiele ciekawych informacji o srebrniaku, krakusie, koroniarzach, szekach i maściuchach. Są również informacje o wielu innych rasach gołębi. Polecam ją szczególnie osobom interesującym się historią ras gołębi.

Rozmiar: 73885 bajtów

Najstarsze wydanie wzorców gołębi jakie udało mi się obejrzeć. Zawiera również ciekawe opisy historyczne i zgadnienia hodowlane. Dla zainteresowanych historią ras jest to pozycja niezwykle ciekawa. Rysunki, fotografie czarno-białe i kolorowe fotografie obrazów. Język niemiecki.

Rozmiar: 51439 bajtów

Książeczka wydana w 1989 roku. Tylko dla amatorów wschodnich gołębi lotnych. Brzydko wydana i na słabym papierze. Język rosyjski.

Rozmiar: 37926 bajtów

Ksiązka z 1987 roku, wydana w Moskwie. Raczej mało interesująca z punktu widzenia amatora gołębi rasowych, bardziej naukowa, zawierająca kilka fotografii z błędnymi opisami. Język rosyjski.

Rozmiar: 30916 bajtów

Książka z 1987 roku. Mała ilość czarno-białych zdjęć. Mimo szumnej nazwy, brakuje w niej wielu opisów gołębi krótkodziobych z Europy. Jest trochę opisów niektórych ras polskich. Warto zapoznać się z tą pozycją. Język niemiecki.

Rozmiar: 55843 bajtów

Wydana w 1971 roku książka, dla amatorów ras wschodnich. Słaby papier, kilka rysunków i kilka błędów merytorycznych. Pozycja godna polecenia tylko dla znawców tematu. Język rosyjski.

Rozmiar: 31151 bajtów

Wydana w 1989 roku, dużo opisów ras, historii. Zdjęcia czarno-białe i kolorowe. Dobra pozycja dla amatorów gołębi krótkodziobych. Język niemiecki.

Rozmiar: 40945 bajtów

Książeczka wydana w 1994 roku. Brak zdjęć, słabe i błędne rysunki. Dużo błędów merytorycznych, mało wskazówek dla zaawansowanych amatorów. Dla mnie jest wielkim rozczarowaniem. Język polski.

Rozmiar: 42254 bajtów

Wydanie bardzo ciekawe, zawiera wiele informacji o lekach i postępowaniu w czasie choroby ptaków. Pozycja ważna i przydatna. Język polski.

Rozmiar: 56462 bajtów

Książeczka wydana w 1970 roku. Dzisiaj trudno ją traktować jako literaturę, jednak dla mnie w 1970 roku była encyklopedią wiedzy. Tam po raz pierwszy przeczytałem o Barwnogłówce Poznańskiej i innych rasach polskich. Język polski.

Rozmiar: 27157 bajtów

Książeczka wydana w 1995 roku. Zarówno z treści jak i podpisów pod zdjęciami wydaje się, że autor nie bardzo wiedział o czym pisze książkę. Staram się chować tę książeczkę przed młodymi hodowcami gołębi. Język polski.

Rozmiar: 42107 bajtów

Jedna z serii książek tego autora. Doskonała, twarda oprawa, kolorowe zdjęcia, dużo treści dotyczącej gołębi z grupy lotnych. Pozycja wydana w 2002 roku, godna polecenia. Język niemiecki.

Rozmiar: 57927 bajtów

Książka wydana w 1996 roku przez naukowców z Wrocławia. Ładnie oprawiona, zawiera wiele kolorowych zdjęć i opisy ras gołębi. Dużo zagadnień z zakresu genetyki, fizjologii i anatomii gołębi. Mimo błędów w nazewnictwie i niektórych nieudanych zdjęć, jest to dobra pozycja na naszym ubogim gołębiarskim rynku książkowym. Z niecierpliwością czekam na drugie, poprawione wydanie tej książki.

Rozmiar: 17404 bajtów

To popularna książka na rynku polskim. Kilka wydań w różnej oprawie. Książka zawiera wiele opisów ras, często niespotykanych w innej literaturze, szczególnie ras rumuńskich. Do wydania polskiego dodano opisy naszych rodzimych ras gołębi. Również dużo zdjęć czarno-białych i kolorowych. Kilka błędów merytorycznych nie jest w stanie zatrzeć wrażenia, że jest to ważna i dobra książka o gołębiach rasowych. Zawiera także informacje o genetyce, fizjologii i anatomii gołębi. Język polski.

Rozmiar: 16792 bajtów

Książka tłumaczona na język polski. Barwne rysunki i opisy ras gołębi. Pochwalić należy autora, że opisuje również błędy zrobione w zamieszczonych rysunkach. Za napisanie, że Barwnogłówka Poznańska jest określana nazwą lotny królewiecki - dwója na szynach. Ogólnie książka ciekawa lecz mało fachowa i rozmijająca się z oficjalnymi wzorcami gołębi.

Rozmiar: 43340 bajtów

Wydana 1987 w Moskwie. Dużo zdjęć, opisów ras wschodnich. Opisy ras zachodnich już trącą nieznajomością tych ras. Drobne błędy i słabsze fotografie nie zacierają dobrego wrażenia. Dla amatorów ras wschodnich to ważna i dobra pozycja na półce. Doskonała szata graficzna i oprawa. Język rosyjski.

Rozmiar: 44466 bajtów

Wydana w 1993 roku książeczka. Zawiera kilka opisow i rysunków gołębi rasowych. Ubogo wydana i uboga w informacje. Język rosyjski.

Rozmiar: 49652 bajtów

Książka z 2001 roku. Jedna z kilku tego autora. Doskonała pozycja o 796 fotografiach. Fotografie wykonane przez jednego z najbardziej doświadczonych dokumentalistów niemieckich - Josefa Woltersa. Język niemiecki.

Rozmiar: 25612 bajtów

Najnowsze wydanie skoroszytu z wzorcami gołębi. Po raz pierwszy w 2002 roku jesienią ukazało się jako wydanie kolorowe z nowymi kolorowymi rysunkami. To nowość na rynku niemieckim. Dla fachowca jest to pozycja nieoceniona. Język niemiecki.

Rozmiar: 46182 bajtów

Książka z 1996 roku. Dobre informacje o krótkodziobych gołębiach rosyjskich. Trochę dobrych, a trochę słabych zdjęć gołębi. Szata graficzna pozostawia wiele do życzenia. Język rosyjski.

Rozmiar: 28023 bajtów

Książka z 1998 roku, doskonała szata graficzna i twarda okładka. Opisy ras polskich i innych. Z niektórymi opisami i rysunkami można się niezgodzić, brak również spójności w pierwszym rozdziale, ale ogólnie to dobra pozycja na naszym rynku i co ważne, zachęca do hodowli ras rodzimych.Szkoda, że książka jest nieco niedopracowana.Język polski.

Rozmiar: 52145 bajtów

Książka z 1898 roku. Ciekawa pozycja, opisująca rasy oraz (w dość interesujący sposób) ich klasyfikację. Są również podane przykładowe karty ocen (różne dla poszczególnych ras i grup gołębi). Rysunki są skandalicznie nieudane, ale rekompensują to informacje zawarte w treści.

Rozmiar: 20379 bajtów

Encyklopedia o gołębiach, 790 stron, 500 ras, 833 ilustracje, 787 kolorowych zdjęć, rekomendacje chyba zbędne.

Rozmiar: 14363 bajtów

Książka któą również napisał Wendell Mitchell Levi o 694 stronach podzielona na 12 rozdziałów.Godna polecenia.

Rozmiar: 15248 bajtów

Mathew W. Vriend, 294 strony, 13 rozdziałów, 150 ilustracji.

Rozmiar: 14035 bajtów

Książka w sztywnej oprawie,125 stron, o polskich rasach gołębi. Piękne kolorowe malowidła Stanisława Śliża dodają jej uroku.Ciekawa pozycja na naszym skromnym rynku wydawniczym.

Rozmiar: 14035 bajtów

Heinrich Mackrott Gołębie. Poradnik dobrego hodowcy.
Heinrich Mackrott, hodowca z kilkudziesięcioletnim stażem i doktor nauk o żywieniu zwierząt, dzieli się z czytelnikami swą imponującą wiedzą o gołębiach. Początkujący znajdą w książce podstawowe wiadomości, które ułatwią rozpoczęcie hodowli. Doświadczeni poznają problemy dotyczące chowu gołębi i najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie. W książce opisano sposób budowy i wyposażenie różnych typów gołębników. Dowiesz się z niej, jak karmić gołębie, jak dbać o lęg i wychów. Poznasz prawa genetyki, których znajomość umożliwia sprawowanie kontroli nad cechami ptaków. Wyjaśniono proces pierzenia się i omówiono choroby najczęściej atakujące gołębie. Przedstawiono najważniejsze organizacje zrzeszające hodowców. Poruszono również temat akrobatyki, lotów wysokich i długodystansowych gołębi. Podkreślono także zalety kulinarne mięsa tych ptaków i podano liczne przepisy na wyśmienite potrawy z gołębiego mięsa.
Patroni medialni: Fauna i Flora, Mojeptaki.pl, Gołębnik.pl
Wydawnictwo RM www.rm.com.pl
Adres sklepu internetowego

Rozmiar: 15248 bajtów

Z przyjemnością informuję,że w 2009 roku, ukazała się moja książka pt."NASZE GOŁĘBIE - rasy polskie", i co najważniejsze,książka ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich hodowców.Książka spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem także wśród hodowców polskiego pochodzenia zamieszkałych poza granicami naszego kraju.Według zgodnej opinii czytelników jest to pionierska,bardzo interesująca publikacja, opisująca w sposób kompleksowy rodzime rasy gołębi.Korzystając z okazji,dziękuję wszystkim przyjaciołom i sympatykom,którzy po przeczytaniu książki podzielili się ze mną swoją opinią oraz przekazali cenne uwagi w tym też i te krytyczne,które przyjmuję z ze zrozumieniem i należytą pokorą.Wszystkie uzasadnione uwagi zostaną uwzględnione w moich przyszłych publikacjach. Książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców; zarówno tych zaawansowanych jak i też hodowców zaczynających gołębiarską przygodę. Wymagający odbiorca znajdzie tam wykaz wszystkich ras .....cd

Rozmiar: 15248 bajtów

Gołębiarstwo to piękna, szlachetna pasja, ciesząca się w Polsce długimi i chlubnymi tradycjami. Niniejszy atlas jest znakomitym wprowadzeniem dla tych, którzy dopiero wkraczają w ten barwny, skrzydlaty świat, a jednocześnie nieoceniona pomocą dla tych, którzy skrzydlatemu hobby poświęcają się od dawna. Książka zawiera znakomite zdjęcia i skondensowane opisy przedstawicieli 91 ras - tych najpopularniejszych i tych mniej znanych. Są wśród nich ptaki zadziwiające bogactwem barw, kształtów i upierzenia - niektóre to prawdziwe ptasie piękności, urzekające elegancją i dumną postawą, inne wzbudzają podziw talentem do wysokich, widowiskowych lotów i powietrznych akrobacji. Zdumienie budzi bogactwo zaprezentowanych ras - wręcz trudno uwierzyć, że dumny pawik i maleńka urokliwa mewka polska należą do tej samej rodziny gołębi, a ich wspólnym przodkiem jest poczciwy, dobrze wszystkim znany gołąb skalny, udomowiony przed kilkoma tysiącami lat. Fascynującą różnorodność tego barwnego świata zawdzięczamy pasji i wytrwałości wielu pokoleń hodowców. Oprócz zdjęć i opisów cech rasowych książka zawiera liczne ciekawostki dotyczące poszczególnych ras, ich krótką historię i podstawowe wskazówki dotyczące hodowli.
Źródło - Nota redakcyjna zamieszczona w książce przez wydawnictwo Dragon

Programy komputerowe

  • Wygaszacz ekranu 1 - ściągnij program

  • Wygaszacz ekranu 2 - ściągnij program

  • Wygaszacz ekranu 3 - ściągnij program

  • do obsługi czatu - ściągnij program

  • do obróbki zdjęć - ściągnij program

  • golebie ozdobne,  gołębie rasowe,  gołębnik,  hodowcy gołębi         *** 1999 - 2011 Jerzy Bogacz ***        Portal opracowano przy współprcy z Maciejem Kolińskim