Strona głównaKuryMięso drobiowe z próbówki - czy to koniec dla hodowców?

Mięso drobiowe z próbówki – czy to koniec dla hodowców?

Firma LabFarm, mając na uwadze ochronę środowiska i dobrostan zwierząt, podjęła się wyzwania wytworzenia mięsa drobiowego w warunkach laboratoryjnych. Ten nowatorski projekt, znany jako „mięso z próbówki”, ma na celu zrewolucjonizować rynek spożywczy. Obecnie, w fazie badań, LabFarm planuje w 2025 roku wprowadzić swój produkt na rynek, zmieniając tym samym podejście konsumentów do konsumpcji mięsa. Przyszłość mięsa z próbówki wydaje się być obiecująca, biorąc pod uwagę rosnące globalne zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone i etyczne źródła żywności.

Przełom w produkcji mięsa

Pod kierownictwem Jarosława Krzyżanowskiego i Wiesława Macherzyńskiego, LabFarm koncentruje się na stworzeniu alternatywy dla tradycyjnego mięsa drobiowego, które ma mniejszy wpływ na środowisko i dobrostan zwierząt. Ich misja polega na wyhodowaniu pełnowartościowego mięsa drobiowego bez konieczności poświęcania życia zwierząt. Jak zaznaczył Wiesław Macherzyński, COO LabFarm, mięso komórkowe to rozwiązanie korzystne dla ludzi, zwierząt i planety. Projekt ten jest wspierany przez doświadczonych naukowców i może zrewolucjonizować sposób, w jaki postrzegamy produkcję mięsa.

Wyzwania i możliwości dla hodowców

Istnieje obawa, że rosnąca populacja i zwiększające się zapotrzebowanie na mięso może przekroczyć możliwości produkcyjne tradycyjnych hodowców. Prognozy wskazują, że do 2050 roku popyt na mięso może wzrosnąć o 73%, stawiając wyzwanie przed sektorem hodowlanym. W tym kontekście, mięso z próbówki oferowane przez LabFarm może stać się kluczowym elementem w zaspokajaniu rosnących potrzeb żywnościowych świata, jednocześnie minimalizując obciążenie dla środowiska. Jest to szansa nie tylko na zaspokojenie potrzeb konsumentów, ale także na przeciwdziałanie nadchodzącym kryzysom klimatycznym i gospodarczym.

POWIĄZANE

TA SAMA KATEGORIA